We wtorek, 1 października rozpocznie kursowanie linia F. Nowe połączenie ma zapewnić dojazd do pracy na Tereny Przemysłowe mieszkańcom południowych osiedli Tychów - T, W, Z, Z1. Rozkład jazdy przygotowany przez Miejski Zarząd Komunikacji przewiduje sześć kursów w każdy dzień roboczy.
Tymczasowo przez nawrotkę
Obsługa przystanków Piłsudskiego po obu stronach ulicy (w kierunku Paprocan) spowodowana jest koniecznością jazdy przez nawrotkę na wysokości sklepu Kaufland, w tej chwili nie ma technicznej możliwości jazdy trolejbusów na Rondzie Paprocańskim z Terenów Przemysłowych do Osiedla T. Projekt przebudowy sieci na Rondzie Paprocańskim przewiduje utworzenie takiej możliwości jazdy, jednak do czasu przeprowadzenia tej modernizacji, trolejbus będzie przejeżdżał przez nawrotkę na al. Piłsudskiego.
Paprocany na bateriach
Na końcowym odcinku trasy, od przystanku Paprocany Pętla do Paprocany Wiadukt, trolejbus linii F będzie korzystał z energii zgromadzonej w bateriach trakcyjnych. Przełączanie źródła zasilania, z sieci trakcyjnej na baterie oraz spowrotem, nie będzie uciążliwe dla pasażerów i nie będzie wiązało się z wychodzeniem kierowcy z kabiny. Drążki pantografów w trolejbusach przeznaczonych do obsługi linii F są sterowane automatycznie przez kierowcę. Po ruszeniu z przystanku Paprocany Dymarek nastąpi odłączenie od sieci, pantografy złożą się w czasie jazdy na dach. Natomiast w drodze powrotnej trolejbus zatrzyma się na kilka sekund pod specjalnymi daszkami zamontowanymi na sieci, w tym czasie drążki pantografów automatycznie podniosą się i podepną do sieci trakcyjnej.
Prawie jak autobus, ale bez spalin
Dzięki bateriom zainstalowanym w naszych trolejbusach, które są alternatywnym źródłem energii gdy nie ma zasilania sieciowego, zasięg trolejbusu przestaje być ograniczony ulicami, gdzie jest sieć trakcyjna. Trolejbus może wykonać kilka dodatkowych kilometrów, a ponowne naładowanie baterii nastąpi po podłączeniu się do sieci. Przy tym wszystkim w dalszym ciągu zachowujemy 100% ekologii, pojazd jest całkowicie bezemisyjny.
Źródło: tlt.pl
Prasówka o Tychach. Informacje, newsy, opinie, komentarze... Promocja wydarzeń kulturalnych.
poniedziałek, 30 września 2013
Chciał przekupić policjantów
Nawet do 10 lat więzienia grozi 44 - latkowi zatrzymanemu za jazdę po pijanemu i próbę wręczenia łapówki tyskim policjantom. Mężczyzna wpadł podczas dzisiejszych działań „Trzeźwość”. Kierowca w zamian za "przymknięcie oka" zaproponował mundurowym przyjęcie korzyści w kwocie 1000 złotych.
Policjanci z tyskiej drogówki dzisiaj od rana prowadzą kontrole stanu trzeźwości zmotoryzowanych uczestników ruchu drogowego. Jednym z nich był 44-letni kierowca volkswagena zatrzymany do kontroli na ulicy Towarowej w Tychach. Jeszcze przed pomiarem stanu jego trzeźwości, policjanci zorientowali się, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Kierowca chyba sam czuł się niepewny i próbował uniknąć odpowiedzialności. Zaproponował mundurowym odstąpienie od czynności oferując policjantom 1000 złotych łapówki, dodając, że jeśli to za mało to może dać tyle ile trzeba... Jak się okazało przeprowadzone badanie wykazało u niego blisko promil alkoholu w organizmie. Policjanci poinformowali mężczyznę, że zostaje zatrzymany w związku z popełnionymi przestępstwami. Za jazdę na "podwójnym gazie" oraz próbę przekupienia funkcjonariuszy mężczyźnie grozi nawet 10 lat więzienia.
W ręce mundurowych wpadło już kilu kierowców z promilami oraz sądowym zakazem prowadzenia pojazdów. Działania nadal trwają, a policjanci przypominają, że jazda na „podwójnym gazie” jest ogromnym zagrożeniem na drodze dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.
Źródło: KMP Tychy
Policjanci z tyskiej drogówki dzisiaj od rana prowadzą kontrole stanu trzeźwości zmotoryzowanych uczestników ruchu drogowego. Jednym z nich był 44-letni kierowca volkswagena zatrzymany do kontroli na ulicy Towarowej w Tychach. Jeszcze przed pomiarem stanu jego trzeźwości, policjanci zorientowali się, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Kierowca chyba sam czuł się niepewny i próbował uniknąć odpowiedzialności. Zaproponował mundurowym odstąpienie od czynności oferując policjantom 1000 złotych łapówki, dodając, że jeśli to za mało to może dać tyle ile trzeba... Jak się okazało przeprowadzone badanie wykazało u niego blisko promil alkoholu w organizmie. Policjanci poinformowali mężczyznę, że zostaje zatrzymany w związku z popełnionymi przestępstwami. Za jazdę na "podwójnym gazie" oraz próbę przekupienia funkcjonariuszy mężczyźnie grozi nawet 10 lat więzienia.
W ręce mundurowych wpadło już kilu kierowców z promilami oraz sądowym zakazem prowadzenia pojazdów. Działania nadal trwają, a policjanci przypominają, że jazda na „podwójnym gazie” jest ogromnym zagrożeniem na drodze dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.
Źródło: KMP Tychy
niedziela, 29 września 2013
Wypadek na ulicy Bieruńskiej
28 września około godziny 20.45 na ul. Bieruńskiej w Tychach doszło do wypadku drogowego. Jadąca w kierunku Tychów kierująca Oplem Vectra straciła panowanie nad swoim pojazdem i uderzyła najpierw w drzewo a następnie zatrzymała się po przeciwnej stronie. Na miejsce wypadku zadysponowane zostały 3 zastępy z JRG Tychy, patrol Policji oraz Pogotowie Ratunkowe.
Po dotarciu na miejsce strażacy stwierdzili, że w rozbitym pojeździe znajdują się 2 osoby dorosłe oraz 2 dzieci. Natychmiast zadysponowane zostały dodatkowe karetki pogotowia. Cała 4 poszkodowanych została przetransportowana do szpitala na dalsze badania. Działania strażaków i Policjantów polegały na zabezpieczeniu miejsca wypadku. Strażacy dodatkowo odłączyli zasilanie w rozbitym samochodzie oraz oświetlali miejsce wypadku. Droga była całkowicie zablokowana do późnych godzin nocnych. Na miejsce wypadku dojechał również oficer operacyjny KM PSP Tychy. Dokładne okoliczności i przyczyny wypadku badają funkcjonariusze WRD KMP Tychy. Działania zostały zakończone około godziny 00.20. Dopiero wtedy ruch został przywrócony.
Źródło: 112tychy.pl
Po dotarciu na miejsce strażacy stwierdzili, że w rozbitym pojeździe znajdują się 2 osoby dorosłe oraz 2 dzieci. Natychmiast zadysponowane zostały dodatkowe karetki pogotowia. Cała 4 poszkodowanych została przetransportowana do szpitala na dalsze badania. Działania strażaków i Policjantów polegały na zabezpieczeniu miejsca wypadku. Strażacy dodatkowo odłączyli zasilanie w rozbitym samochodzie oraz oświetlali miejsce wypadku. Droga była całkowicie zablokowana do późnych godzin nocnych. Na miejsce wypadku dojechał również oficer operacyjny KM PSP Tychy. Dokładne okoliczności i przyczyny wypadku badają funkcjonariusze WRD KMP Tychy. Działania zostały zakończone około godziny 00.20. Dopiero wtedy ruch został przywrócony.
Źródło: 112tychy.pl
piątek, 27 września 2013
Pożar w lokalu na ul. Jana Pawła II
26 września około godziny 22.20 do MSK w Tychach wpłynęło zgłoszenie o pożarze w jednym z lokali gastronomicznych na ul. Jana Pawła II. Na miejsce wysłane zostały 2 zastępy z JRG Tychy. Po dotarciu na miejsce okazało się, że pożar miał miejsce w okolicy przewodu kominowego (ocieplenie).
Jednakże pracownicy lokalu sami zdałali ugasić ogień przy użyciu gaśnicy. Działania strażaków polegały na dokładnym sprawdzeniu okolicy przewodu kominowego i częściowej rozbiórce sufitu oraz ściany bocznej. Po sprawdzeniu przy użyciu Pirometru konieczne okazało się przelanie wodą elementów. Nikomu z obsługi lokalu ja i klientów nic się nie stało. Działania zostały zakończone około 23:40. Zastępy powróciły do koszar.
Źródło: 112tychy.pl
Jednakże pracownicy lokalu sami zdałali ugasić ogień przy użyciu gaśnicy. Działania strażaków polegały na dokładnym sprawdzeniu okolicy przewodu kominowego i częściowej rozbiórce sufitu oraz ściany bocznej. Po sprawdzeniu przy użyciu Pirometru konieczne okazało się przelanie wodą elementów. Nikomu z obsługi lokalu ja i klientów nic się nie stało. Działania zostały zakończone około 23:40. Zastępy powróciły do koszar.
Źródło: 112tychy.pl
Koreańczycy inwestują w Tychach. Praca dla ponad dwustu osób!
Producent części do samochodów w przyszłym roku otworzy swój zakład w Tychach. - To będzie pierwsza fabryka tej firmy w Europie - mówi Andrzej Dziuba, prezydent miasta.
Chodzi o firmę Kwangjin z Korei Południowej, która produkuje m.in. komplety do automatycznego otwierania szyb okien samochodowych. Urządzenia te trafiają m.in. do pojazdów produkowanych przez General Motors i grupę Volkswagena.
- Tyska fabryka powstanie w dawnym zakładzie Hoop Polska.. Będzie tu rocznie powstawać ponad milion zestawów do okien - mówi Andrzej Dziuba, prezydent miasta. Dodaje, że pracę znajdzie tu ponad dwieście osób. - Nasz urząd pracy pomoże w rekrutacji, która zacznie się na przełomie roku - mówi prezydent.
Źródło: Gazeta Wyborcza
Chodzi o firmę Kwangjin z Korei Południowej, która produkuje m.in. komplety do automatycznego otwierania szyb okien samochodowych. Urządzenia te trafiają m.in. do pojazdów produkowanych przez General Motors i grupę Volkswagena.
- Tyska fabryka powstanie w dawnym zakładzie Hoop Polska.. Będzie tu rocznie powstawać ponad milion zestawów do okien - mówi Andrzej Dziuba, prezydent miasta. Dodaje, że pracę znajdzie tu ponad dwieście osób. - Nasz urząd pracy pomoże w rekrutacji, która zacznie się na przełomie roku - mówi prezydent.
Źródło: Gazeta Wyborcza
czwartek, 26 września 2013
Problemy z wodą na osiedlu L
Rejonowe Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Tychach informuje, że w związku z awarią mogą wystąpić problemy z dostawą wody na osiedlu L. Na miejscu jest już beczkowóz. Usunięcie awarii ma potrwać do ok. godz. 17.
Źródło: tychy.pl
Źródło: tychy.pl
poniedziałek, 23 września 2013
Przywrócenie kursów do Gliwic oraz zmiana nazwy linii “G”
"Uprzejmie informujemy, że od wtorku 1.10.2013 r., na trasie Tychy – Gliwice przywraca się obsługę linii E-2, natomiast na linii 33 będzie obowiązywał pełny rozkład jazdy, bez ograniczeń wakacyjnych."
Uwaga! Od 1 października br. zmienia się również nazwę linii mikrobusowej „G” na „R”, natomiast trasa tej linii w relacji „Tychy Szpital Wojewódzki – Czułów Fabryka” oraz godziny odjazdu pozostają bez zmian.
Żródło: MZK Tychy
Uwaga! Od 1 października br. zmienia się również nazwę linii mikrobusowej „G” na „R”, natomiast trasa tej linii w relacji „Tychy Szpital Wojewódzki – Czułów Fabryka” oraz godziny odjazdu pozostają bez zmian.
Żródło: MZK Tychy
niedziela, 22 września 2013
Trwa kampania społeczna „ Nie reagujesz – akceptujesz”
Kampania ma na celu przede wszystkim ograniczenie liczby przestępstw pospolitych, między innymi poprzez zwiększenie świadomości obywateli i wzmocnienie reakcji mieszkańców naszego miasta na naruszenia prawa w szczególnie uciążliwych przestępstwach takich jak: kradzieże, kradzieże z włamaniem, bójki i pobicia, rozboje.
Dla sprawców, brak reakcji otoczenia na ich niezgodne z prawem zachowanie jest odbierane jako akceptacja społeczna. Dlatego istotnym jest dawanie wyraźnego sygnału przez mieszkańców regionu potencjalnym sprawcom, że ich negatywne zachowania nie pozostaną bez reakcji. Pamiętajmy, że zdecydowany i szybki odzew społeczeństwa zwiększa szansę zatrzymania sprawcy co pozwala nie tylko na zminimalizowanie szkód, ale także zapewnienie, że sprawca poniesie odpowiednie konsekwencje.
Należy przyznać, iż niejednokrotnie policjanci zatrzymują sprawców popełnionego przestępstwa właśnie dzięki szybkiej informacji i nie bagatelizowaniu problemu mieszkańców naszego miasta. Czujność niejednego sąsiada przestrzegła od włamania do mieszkania, jak i niejeden nietrzeźwy kierujący wpadł w ręce stróżów prawa dzięki zgłoszeniu obywatela. Takie zachowania są godne naśladowania, a współpraca zapewne bardziej owocna. Oprócz zwiększonego bezpieczeństwa w mieście, w świadomości potencjalnego przestępcy rodzi się lęk i obawa przed tak zwaną „wpadką”. Niejednokrotnie mieszkańcy są „oczami” i widzą znacznie więcej, czasem to przypadek sprawia, że osoba znajduje się w miejscu, gdzie dochodzi do przestępczego procederu. Dlatego współpraca z policjantami i szybka informacja będzie istotną do zaprzestania tego procederu i zatrzymania sprawcy. W przypadkach, gdzie liczy się szybka interwencja należy powiadomić dyżurnego komendy telefonując na numer 997 natomiast PRZYPOMINAMY, że jeżeli posiadasz jakiekolwiek informacje na temat popełnionych przestępstw możesz również dzwonić na anonimowy telefon zaufania „Bezpieczne Tychy Dość Milczenia” - 32 327-7200 ZAPEWNIAMY ANONIMOWOŚĆ !
Źródło: KMP Tychy
Dla sprawców, brak reakcji otoczenia na ich niezgodne z prawem zachowanie jest odbierane jako akceptacja społeczna. Dlatego istotnym jest dawanie wyraźnego sygnału przez mieszkańców regionu potencjalnym sprawcom, że ich negatywne zachowania nie pozostaną bez reakcji. Pamiętajmy, że zdecydowany i szybki odzew społeczeństwa zwiększa szansę zatrzymania sprawcy co pozwala nie tylko na zminimalizowanie szkód, ale także zapewnienie, że sprawca poniesie odpowiednie konsekwencje.
Należy przyznać, iż niejednokrotnie policjanci zatrzymują sprawców popełnionego przestępstwa właśnie dzięki szybkiej informacji i nie bagatelizowaniu problemu mieszkańców naszego miasta. Czujność niejednego sąsiada przestrzegła od włamania do mieszkania, jak i niejeden nietrzeźwy kierujący wpadł w ręce stróżów prawa dzięki zgłoszeniu obywatela. Takie zachowania są godne naśladowania, a współpraca zapewne bardziej owocna. Oprócz zwiększonego bezpieczeństwa w mieście, w świadomości potencjalnego przestępcy rodzi się lęk i obawa przed tak zwaną „wpadką”. Niejednokrotnie mieszkańcy są „oczami” i widzą znacznie więcej, czasem to przypadek sprawia, że osoba znajduje się w miejscu, gdzie dochodzi do przestępczego procederu. Dlatego współpraca z policjantami i szybka informacja będzie istotną do zaprzestania tego procederu i zatrzymania sprawcy. W przypadkach, gdzie liczy się szybka interwencja należy powiadomić dyżurnego komendy telefonując na numer 997 natomiast PRZYPOMINAMY, że jeżeli posiadasz jakiekolwiek informacje na temat popełnionych przestępstw możesz również dzwonić na anonimowy telefon zaufania „Bezpieczne Tychy Dość Milczenia” - 32 327-7200 ZAPEWNIAMY ANONIMOWOŚĆ !
Źródło: KMP Tychy
Subskrybuj:
Posty (Atom)