sobota, 5 grudnia 2015

Sprawdzamy prezydentów: Andrzej Dziuba (Tychy)


Wybraliśmy trzy obietnice złożone w kampanii przez obecnego prezydenta Tych i zapytaliśmy, jak się wywiązuje z ich realizacji
.

Grupa Onet.pl we współpracy z serwisem MamPrawoWiedziec.pl zaczynają akcję "Sprawdzamy prezydentów", podczas której dziennikarze i analitycy podsumują pierwszy rok kadencji prezydentów 107 polskich miast. Po roku od wyborów samorządowych sprawdzimy, w jakim stopniu włodarze zrealizowali własne wyborcze obietnice i z jakimi problemami zmagają się na co dzień.

Trzy obietnice prezydenta

1. Planujemy wdrożenie systemu inteligentnego transportu, który usprawni komunikację w mieście, zwiększy bezpieczeństwo, a także da nam możliwość bezpośredniego sterowania ruchem.

2. W związku z powyższym rozpoczynamy budowę pierwszego w Polsce samowystarczalnego energetycznie Aquaparku.

3. Wdrożymy w Tychach Metropolitalny System WypożyczalniRowerów Publicznych, zadbamy o dalszą rozbudowę ścieżek i tras rowerowych, tak aby rower stawał się coraz bardziej popularnym środkiem transportu.

Oto odpowiedzi, które otrzymaliśmy od prezydenta:

Planujemy wdrożenie systemu inteligentnego transportu, który usprawni komunikację w mieście, zwiększy bezpieczeństwo, a także da nam możliwość bezpośredniego sterowania ruchem

Obecnie Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Tychach przygotowuje Program Funkcjonalno-Użytkowy w trybie „projektuj i buduj” a Wydział Rozwoju Urzędu Miasta Tychy dokumenty niezbędne do otrzymania dofinansowania na ten cel. Jeśli miasto otrzyma dofinansowanie, przetarg zostanie ogłoszony w drugiej połowie 2016 roku. W ramach projektu powstanie system sterowania i monitorowania ruchem drogowym, którym zostanie objętych blisko 40 skrzyżowań w mieście. Na ulicach pojawią się m.in. stacje pomiarowe warunków atmosferycznych, stacje pomiaru zanieczyszczeń i poziomu hałasu, a także dynamiczne tablice parkingowe, które będą wskazywały poziom napełnienia parkingów. W ramach inwestycji zostanie przebudowanych 27 skrzyżowań, natomiast na 10 będzie wykonany remont nawierzchni. Wszystko po to, by usprawnić komunikację w mieście i zwiększyć bezpieczeństwo na tyskich drogach.

Rozpoczynamy budowę pierwszego w Polsce samowystarczalnego energetycznie Aquaparku

Prace przy budowie Wodnego Parku Tychy są już bardzo zaawansowane. Do końca roku obiekt ma zostać w całości zadaszony. Otwarcie planowane jest w drugim kwartale 2017 roku. W obiekcie znajdzie się "Edukatorium", zespół zjeżdżalni o różnej długości oraz strefa basenów rekreacyjnych ze sztucznymi falami, wodospadem, gejzerami i zewnętrzny basen rekreacyjny czynny cały rok. Sama powierzchnia luster wody to ponad 1, 6 tysiąca metrów kwadratowych. Do produkcji energii elektrycznej i ciepła w Parku Wodnym wykorzystywany będzie biogaz powstający w Oczyszczalni Ścieków w Tychach. To uczyni całą inwestycją tańszą w utrzymaniu i bardziej efektywną, a tym samym dostępną dla mieszkańców.

Wdrożymy w Tychach Metropolitalny System Wypożyczalni Rowerów Publicznych, zadbamy o dalszą rozbudowę ścieżek i tras rowerowych, tak aby rower stawał się coraz bardziej popularnym środkiem transportu

Projekt Metropolitalnego Systemu Wypożyczalni Rowerów Publicznych realizuje Górnośląski Związek Metropolitalny, Tychy są tylko jedną z kilkunastu części składowych tego projektu, ale dobrze przygotowaną do jego realizacji – czekamy z niecierpliwością, aż GZM rozpocznie wdrażanie Metropolitarnego Systemu Wypożyczalni Rowerów Publicznych. W międzyczasie rozbudowujemy ścieżki rowerowe np. wokół Jeziora Paprocańskiego.


Źródło: onet.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz