W niedzielę 4 grudnia w godzinach 15:00-19:00 na Placu Baczyńskiego, w Pasażu Kultury Andromeda i nie tylko, czekają ekscytujące mikołajkowe przygody.
Plac Baczyńskiego:
15:00-19:00 – Warsztaty w domku Św. Mikołaja - liczne atrakcje w Fabryce Ozdób Św. Mikołaja i Fabryce Słodkości
· Kącik plastyczny „Ozdabianie figurek gipsowych” - każde dziecko będzie mogło ozdobić farbami i brokatem wybraną przez siebie świąteczną figurkę, a później zawiesić ją na kokardce. Będzie to również wspaniała okazja dla rodziców, aby dołączyli do swoich pociech i wspólnie przygotowali ozdoby. Na koniec dzieci będą mogły zabrać swoją figurkę do domu.
· Kącik plastyczny „Kartki świąteczne” - dzieci będą dekorowały kartki przeróżnymi ozdobami wykorzystując przy tym szeroki wachlarz narzędzi plastycznych. W pracy będą mogli im pomagać rodzice i opiekunowie.
· Kącik plastyczny „Świąteczne stroiki” - każde dziecko będzie mogło wykonać swój świąteczny stroik z kawałków choinki lub wianków oraz wielu ozdób kojarzących się ze świętami (laski cynamonu, orzeszki, szyszki, suszone pomarańcze itp.). Do tego dodamy śliczną czerwoną kokardę i stroik stanie się piękną ozdobą każdego domu.
· Kącik kulinarny „Świąteczne pierniki” - każde dziecko będzie miało okazję udekorować przygotowane wcześniej pierniczki lukrem, różnymi posypkami, kokosem czy orzeszkami. Pierniczki pakujemy w specjalne pojemniki. Będzie to z pewnością wspaniała, słodka zabawa dla każdego malucha!
15:00-19:00 – Przybycie Św. Mikołaja i rozdawanie prezentów w Zagrodzie Św. Mikołaja z reniferami
Dzieci będą mogły wejść do sań wewnątrz zagrody w towarzystwie Świętego Mikołaja, elfa i reniferów, a nasz fotograf upamiętni tą wyjątkową chwilę zdjęciem.
15:00-19:00 – Podróż świąteczną kolejką elektryczną dla dzieci
17:00-19:00 – Spektakl dla dzieci „Historia Wesołego Bałwanka” oraz zabawy aktorów z dziecięcą publicznością.
Zabawna i wzruszająca historia braciszka i siostrzyczki, którzy ulepili podczas zimowej zabawy śmiesznego bałwanka. Doczepili mu ręce, oczy, nos i usta. Nagle w nagrodę za dzielność i odwagę w bałwanku zaczęło bić serce i stał się nowym chłopcem - towarzyszem dziecięcych zabaw. Leczył ich smutki, poruszał do zabawy i śpiewu, a przede wszystkim zachęcał do nowych marzeń. Pewnego dnia na śnieżne podwórko trafiły psotne elfy i bałwanek raz jeszcze dowiódł odwagi.
Piękne kostiumy, urocze piosenki i muzyka wypełnia nasz mądry i pouczający spektakl o tym, że dobro zawsze zwycięży.
Czas trwania: 50 minut
Pasaż Kultury Andromeda:
10:00 – Projekcja bajki „Dinopociąg” - czas trwania 66 min.
11:30 – wspólne rysowanie Laurki dla św. Mikołaja
11:00-13:00 – Fotobudka
10:00 – warsztaty orgiami „Forma Gwiazdy Betlejemskiej” w Miejskiej Galerii Sztuki „Obok”
zapisy: tel. 32/780 32 03, mail: arteteka@teatrmaly.tychy.pl
15:00-19:00 – Kiermasz wyrobów świątecznych stworzonych przez osoby niepełnosprawne - podopiecznych tyskich NGO
Teatr Mały:
16:00 – Bajka „O Małej Syrence w niejednej piosence…” - inscenizacja mikołajkowa w wykonaniu aktorów Teatru Moich Marzeń połączona z wręczaniem paczek.
Ceny biletów: dzieci 18 zł, dorośli 22 zł.
Czas trwania: 60 min. bez przerwy
Ponadto:
14:30-15:45 – Parada Rowerowych Mikołajów - barwna parada uśmiechniętych rowerzystów w czerwonych kubraczkach, rozdających słodkości (NOL Tychy)
Każdy, kto poczuje świąteczny nastrój i przypływ energii może wziąć udział w mikołajkowym przejeździe. Wystarczy przygotować własny rower, przystroić go i sprawić sobie wdzianko Mikołaja (przynajmniej czapeczkę). Następnie trzeba się stawić o godzinie 14:00 na Ryneczku osiedla „Karolina” w Tychach (plac Korfantego 1) przy fontannie Karolinki, gdzie uformuje się szyk i skąd ruszy parada Mikołajów.
Najlepsze przebrania i najlepiej ustrojone rowery oraz najliczniejsze grupy zorganizowane Mikołajów oczywiście zostaną nagrodzone.
Program parady:
14:00 - Ryneczek osiedla „Karolina” – zbiórka uczestników parady
14:30 – Start parady rowerowych Mikołajów z Ryneczku osiedla „K”
15:15 – Przyjazd na Plac Baczyńskiego i przywitanie z Mikołajem
15:45 – Zakończenie parady na Rynku w Tychach i nagrodzenie uczestników przejazdu.
Źródło: umtychy.pl
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz