W Wodnym Parku Tychy znajdzie się nietypowa strefa sportowa z ofertą skierowaną do amatorów, zawodowców, juniorów i seniorów. Wszystko za sprawą basenu z podnoszonym dnem. Będzie to jedna z nielicznych tego typu atrakcji w kraju.
Basen z podnoszonym dnem to rozwiązanie, które staje się coraz bardziej popularne na świecie, a w Polsce znajduje się tylko w nielicznych obiektach. W niecce basenowej o dowolnie regulowanej głębokości będą mogły odbywać się zajęcia wodne dla każdej grupy wiekowej. – W Tychach i powiatach ościennych mieszka aż 650 tys. osób zróżnicowanych wiekowo. Planując basen z podnoszonym dnem, chcieliśmy dać wszystkim możliwość skorzystania z wodnych atrakcji – mówi Zbigniew Gieleciak, prezes Regionalnego Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej, inwestora budowy Wodnego Parku Tychy.
Dzięki rozwiązaniu profesjonalni pływacy będą mogli szlifować swoją umiejętność pływania, amatorzy i dzieci nauczą się stawiać pierwsze kroki w wodzie, będzie można skorzystać z zajęć hydroaerobiku, a matki oswoją swoje niemowlaki z wodą. Nie zabraknie również atrakcji dla osób starszych, które skorzystają z różnorodnych zajęć rekreacyjnych w wodzie.
W strefie sportowej będzie znajdował się także basen sportowy o wymiarach 25 na 12,5 metra z sześcioma torami z blokami startowymi, skierowany do entuzjastów sportów wodnych. – Montaż niecek basenowych to jedno z ważniejszych działań, jakie planujemy przeprowadzić w 2016 roku w strefie basenów sportowych. Gotowe są już fundamenty pod niecki, zadaszenie strefy sportowej, a jej stolarka okienna jest na ukończeniu – mówi Marcin Wysocki, rzecznik inwestycji. – Właśnie zmierzamy do osiągnięcia drugiego kamienia milowego, czyli stanu surowego otwartego – dodaje.
Kompleks powstaje przy ul. Sikorskiego, w pobliżu Ośrodka Wypoczynkowego Paprocany w Tychach. Takie położenie umożliwi łatwy dojazd z drogi krajowej Katowice - Bielsko-Biała i z całego miasta. Tyski park ma być jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Europie. Tym, co wyróżnia inwestycję jest sposób zaopatrzenia w energię i planowane atrakcje. Bowiem do produkcji energii elektrycznej i ciepła w parku wodnym wykorzystywany będzie biogaz powstający w tyskiej oczyszczalni ścieków. Tym sposobem - jak reklamuje inwestor - energia będzie za darmo.
Inwestor zakłada, że obiekt będzie odwiedzać średnio nawet tysiąc osób na dobę, czyli ponad 300 tys. osób rocznie. Koniec budowy przewidziano na początku 2017 roku, a jego otwarcie w połowie przyszłego roku. Inwestycja pochłonie ponad 93 mln zł netto.
Źródło: onet.pl
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz