Już wkrótce korzystanie z miejskich hotspotów będzie jeszcze łatwiejsze. Co się zmieni i dlaczego?
Widzimy, że niestety nasze statystyki związane z hotspotami spadają. Nie jest to problem tylko tyski. Taki trend da się zaobserwować również w innych miastach kraju. Zresztą zwraca na to uwagę nawet prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej – mówi Sebastian Wika, naczelnik Wydziału Informatyki UM Tychy.
Z czego zatem wynika ta tendencja spadkowa? Od 2014 roku rozpoczęła się ekspansja firm, które świadczą usługi telefonii komórkowych. – Praktycznie do każdego abonamentu dorzucany jest pakiet internetowy. Dlatego coraz więcej użytkowników korzysta z internetu w tej właśnie formie. Automatycznie statystyki miejskich hotspotów idą w dół – wyjaśnia Wika. – Chcemy to zmienić i uprościć system korzystania z miejskiego internetu – dodaje.
Co się zatem zmieni? Już wkrótce, aby korzystać z miejskiego hotspotu nie trzeba będzie być subskrybentem usługi „naTYCHmiastowy sms”. Przypomnijmy, to serwis który m.in. umożliwia informowanie mieszkańców o terminie odbioru nowego dowodu osobistego, dowodu rejestracyjnego, prawa jazdy. – Chcemy rozdzielić te dwie sfery. To znaczy będzie można korzystać z miejskich hotspotów, bez konieczności rejestrowania się w serwisie „naTYCHmiastowego smsa” – wyjaśnia naczelnik.
Po wprowadzonych zmianach, aby skorzystać z miejskiego hotspotu należało będzie wypełnić prosty formularz rejestracyjny, w którym trzeba będzie wpisać jedynie nr telefonu. – Następnie na wskazany numer wysłany zostanie kod dostępu do miejskiego internetu – mówi Sebastian Wika. – Z naszych hotspotów będzie można korzystać w 45 minutowych sesjach. Po każdej z nich trzeba będzie kwadrans odczekać. Po tym czasie, znowu korzystanie z sieci będzie możliwe. Użytkownik w ciągu dnia będzie mógł korzystać z dowolnej liczby sesji – tłumaczy.
Przypomnijmy, na terenie naszego miasta są 44 hotspoty. Rozmieszczone są głównie na terenie placów, parków i skwerów oraz m.in. w budynkach użyteczności publicznej i w obiektach sportowych. Z hotspotów można korzystać także na przystankach kolejowych i w pojazdach komunikacji miejskiej. W hotspoty wyposażone są również infokioski – specjalne stanowiska komputerowe z dotykowym ekranem, które znajdują się w pobliżu przystanków autobusowych na głównych ulicach miasta.
Źródło: tychy.pl
***************************************************************************************************************
Czy nie można zrobić dostępu do internetu bez rejestrowania się? 45 min sesja a potem 15 min przerwy. Litości. To ciągle są ograniczenia, które zniechęcają ludzi do korzystania z takiej formy internetu.
tychymyopinions
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz